Bach Çiçek Terapisi

Dr.Edward Bach , kendisi bir psikolog, 1930 lu yıllarda, bu metodu homeopatiden esinlenerek ortaya çıkarmış. Yetiştirdiği pek çok farklı çiçeğin yağlarını hastalarına koklatıp, tek tek not etmiş. Aynı durumdaki hastaların genelde aynı çiçekleri seçtiği ve zaman içinde iyileşme gösterdiklerini bulmuş. Daha sonra bu çiçekleri sınıflandırarak belli şikayetlerle gelen hastalara belli çiçekleri önermeye başlamış.
Bach Çiçek Terapisi, insan bedeninin iyileşme mekanizmalarını harekete geçirmek için bitkilerin özlerinin homeopatik şekilde seyreltilerek kullanılması esasına dayanır.

Dr Bach, fiziksel tüm rahatsızlıkların temelinde ruhsal bir denge bozukluğunun yattığı düşüncesiyle, bu tür bir terapi arayışına girmiş ve bu çalışmayı düzenlemiş, çalışması dünya çapında değer bularak yaygınlaşmıştır. Sorunları doğal olarak çözebilmeyi düşündüğünden, homeopati temelinde Bach çiçek terapisinde kullanılan 38 çiçeği bulmuş ve esanslar üretmiş.

 

 

Bu tedavi, olumsuz bazı düşünceleri olumluya çeviren, olumsuz davranış kalıplarından uzaklaşmayı kolaylaştıran, bireysel olumlamalarımızı güçlendiren bir tedavi yöntemidir. Ruh halimiz dengelendiğinde sadece ruhsal yönden rahatlamakla kalmayıp organik rahatsızlıklarımız da azalmaktadır ve bu sonuç yapılan binlerce uygulamayla her seferinde doğrulanmaktadır.

Biyorezonans yönünden baktığımızda söz konusu çiçeklerin sahip oldukları titreşimler ile iyileştirici bir görev üstlenmekte ve temel biyorezonans terapilerine destek veya ana terapi olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

Scroll to top